آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

شرایط تحصیل پرستاری در کانادا

شرایط تحصیل پرستاری در کانادا

خیلی از شما شاید تاکنون شنیده باشید که درزمینهٔ ادامه تحصیل به دلایل فراوانی کانادا یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود. تحصیل پرستاری در کانادا هم طرفداران زیادی دارد. بااین‌همه شاید برای شما سؤال باشد که از کجا باید آغاز کنیم. برای تحصیل در این رشته چه پیش‌نیازهایی وجود دارد. پس از فارغ‌التحصیلی چه مجوزهایی برای شروع به کار به‌عنوان پرستار نیاز خواهیم داشت؟برای آشنایی بیشتر می توانید به کانال تلگرام آموزشی مراجعه کنید.


پاسخ این پرسش‌هایتان را در این مقاله خواهید گرفت. اگر تصمیم به ادامه تحصیل‌دارید اما هنوز نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید. پیشنهاد می‌کنیم یک‌بار هم که شده از ابزار جستجوی هوشمند رشته و دانشگاه‌های کانادا در وب‌سایت اسمارت اپلای استفاده کنید.
وقت را هدر ندهید و از همین حالا جستجوی ۶۰ ثانیه‌ای را شروع کنید. ۶۰ ثانیه زمان زیادی نیست، چیزی از دست نمی‌دهید، اما ممکن است فرصت خوبی برای شما پیدا بشود تا بتوانید حتی بدون مدرک زبان، در کانادا تحصیل کنید. پس همین حالا دکمه سرچ را بزنید و رشته‌ مدنظرتان را پیدا کنید.

انواع پرستاران در کانادا
پرستاران در کانادا برای فعالیت نیاز به مجوزهای مشخصی دارند. بر این اساس و نسبت به شرایطی که آن‌ها فعالیت می‌کنند می‌توان پرستاران کانادایی را به ترتیب زیر دسته‌بندی کرد:
⦁ پرستار دارای پروانه کار رسمی (Registered Nurse -RN): دارای مدرک ۴ ساله پرستاری
⦁ کمک پرستار دارای پروانه کار رسمی (RPN- Registered Practical Nurse): در انتاریو و کبک، دارای دیپلمای دو یا ساله در رشته‌ی کمک پرستاری
⦁ پرستار روانشناسی با پروانه کار (RPN): فقط برای فعالیت در بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا و مناطق
⦁ پرستار بهداشت روان (MHRN): فقط برای فعالیت در انتاریو و کبک
⦁ کمک پرستار دارای مجوز کار (LPN- Licensed Practical Nurse): در سایر استان‌های کانادا و ایالت متحده
⦁ پزشک پرستار: یک RN دارای آموزش و گواهی تائید شده که می‌تواند وظایف بیشتری ازجمله نوشتن آزمایش و تفسیر آن‌ها و همچنین تجویز دارو را انجام دهد. این پرستاران را پرستاران ارشد می‌نامند.

حتما بخوانید : تبلیغ کانال در تلگرام و روبیکا
شرایط موردنیاز برای تحصیل در رشته پرستاری

با شرایط تحصیل پرستاری در کانادا آشنا شویمشما با دریافت دیپلما و یا مدرک لیسانس می‌توانید به‌عنوان پرستار در کانادا فعالیت کنید؛ اما پیش از آن باید در دوره دبیرستان درس‌هایی مثل زبان انگلیسی، ریاضیات، زیست‌شناسی و شیمی را حداقل با معدل C طی کرده باشید. همچنین گذراندن درس فیزیک توصیه می‌شود. برای دانشجویان بدون پیش‌نیازهای موردنیاز، بیشتر مدارس یک دوره یک‌ساله پیش پرستاری را ارایه می‌کنند...
پس از فارغ‌التحصیلی در دبیرستان و دوره پیش‌دانشگاهی درصورتی‌که بتوانید نمره زبان مناسبی معادل حداقل ۶٫۵ آیلتس کسب کنید می‌توانید امیدوار به کسب پذیرش در دوره کارشناسی یکی از دانشگاه‌های کانادا باشید.
پس از پایان دوره کارشناسی و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر شما باید عضو انجمن پرستاران کانادا باشید، از انجمن پرستاری استانی که در آن مشغول به تحصیل بوده‌اید، تأییدیه‌ای بر مدرک تحصیلی خود دریافت کنید و یکتا دو سال سابقه کاری داشته باشید. در این شرایط امکان تحصیل درزمینهٔ های تخصصی مختلف پرستاری مانند پرستاری اورژانس، پرستاری قلب، پرستاری انکولوژی، پرستاری مدرسه، پرستاری کودکان و ... برای شما فراهم خواهد بود.

با دانشکده‌های برتر پرستاری در کانادا آشنا شوید

تعدادی از دانشکده‌های پرستاری در کانادا در زمره برترین دانشکده‌های پرستاری در دنیا قرار دارند. ازجمله دانشکده‌های پرستاری تورنتو و اوتاوا که از شهرت جهانی برخوردارند. همچنین دانشکده‌های پرستاری مونترال، کلگری و وسترن انتاریو بین ۵۰  تا ۱۰۰ دانشکده‌های برتر پرستاری دنیا قرار دارند.
درمجموع می‌توان برترین برنامه‌های پرستاری را در دانشگاه‌های تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مک مستر، دانشگاه مک گیل، دانشگاه اتاوا، دانشگاه مونترال، دانشگاه کلگری و دانشگاه وسترن انتاریو دنبال کرد. همچنین برنامه‌های پرستاری در دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه لاوال، دانشگاه شربروک، دانشگاه کویینز، دانشگاه لیکهد، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکاچوان، دانشگاه یورک، دانشگاه ویندزور، دانشگاه رایرسون و دانشگاه لارنتین شهرت بسیاری دارند.
اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در این مورددارید می‌توانید با مشاوران مجموعه اسمارت اپلای صحبت کنید. همچنین برای آغاز پروسه مهاجرت تحصیلی شما اول باید رشته مدنظر برای تحصیل دانش‌آموز را پیدا کنید و می‌توانید این گام مهم را به اسمارت اپلای بسپارید.
کافی است به وب‌سایت اسمارت اپلای مراجعه کنید، تنها در ۶۰ ثانیه به چند سؤال ساده جواب بدهید. در سرعتی بی‌نظیر تمامی انتخاب‌هایی که برای شما وجود دارد برایتان لیست می‌شوند. پس‌ازآن اگر تمایل داشتید می‌توانید از شانس دریافت پذیرش تحصیلی در کانادا به‌صورت رایگان هم استفاده کنید. همه‌چیز خیلی سریع و هوشمند!

حتما بخوانید: معرفی کانال های پزشکی و سلامت
شرایط فعالیت به‌عنوان یک پرستار در کانادا
برای فعالیت به‌عنوان یک پرستار در کانادا شما لازم است شرایط زیر را داشته باشید:
⦁ داشتن مجوز کار در کانادا
⦁ پشت سر گذراندن دوره‌ی پرستاری معادل با مدرک لیسانس چهارساله‌ی پرستاری (همه‌ی استان‌های کانادا) یا دیپلمی کمک پرستاری (فقط استان کبک)
⦁ برخورداری از سابقه‌ی کار در رشته‌ی پرستاری قبل از صدور گواهی ثبت‌نام
⦁ گذراندن NCLEX-RN یا CPNRE به ترتیب برای پرستاران و کمک پرستاران دارای پروانه کار
⦁ داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه

شرایط رشته پرستاری در کانادا
پرستاری در کانادا یکی از مشاغل پردرآمد به شمار می‌رود. این کشور پس از کشورهای لوکزامبورگ، امریکا و نروژ ازنظر دستمزد پرستاران در مقام چهارم در سطح دنیا قرار دارد. درآمد بالای پرستاری در کانادا، همچنین جایگاه و مقام اجتماعی ویژه پرستاران و نیاز به این شغل و جایگاه‌های خالی شغلی، سبب جذب بسیاری از افراد از کشورهای مختلف برای کار و تحصیل در این رشته شده است. از طرفی کانادا یکی از کشورهای سطح بالا ازنظر سیستم بهداشت و درمان در میان کشورهای دنیا است. بر اساس گزارشی که انجمن پرستاران کانادا منتشر کرده تا سال ۲۰۲۲، کشور کانادا نیازمند جذب بیش از ۶۰۰۰ پرستار جهت رفع کمبود نیرو در این رشته در مناطق شهری و حومه خود خواهد بود.

جمع‌بندی: وقت را هدر ندهید!
در این مقاله با شرایط تحصیل رشته پرستاری در کانادا آشنا شدید. دیدید که در این کشور ظرفیت قابل‌توجهی برای جذب پرستاران وجود دارد بااین‌حال لازم است بتوانید شرایط و پیش‌نیازهای فعالیت به‌عنوان یک پرستار را پشت سر بگذارید.

حتما بخوانید: آشنایی با کانال های تکنولوژی تلگرام

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]