دو روش تشخیص محل چاه
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
دو روش تشخیص محل چاه
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیاخبار وبلاگ نویسان و سایت سازاندو روش تشخیص محل چاه

تعداد بازدید : 13
نویسنده پیام
lemseo آفلاین


ارسال‌ها : 3
عضويت : 3 /1 /1400
دو روش تشخیص محل چاه
پیدا کردن تخلیه چاه فاضلاب توسط کارشناسان لوله بازکنی تهران صورت دقیق با استفاده از دستگاه‌های فوق پیشرفته انجام می‌شود. در واقع پیدا کردن محل چاه به صورت دقیق از مزایای متعددی برخوردار است که می‌توان از مهم‌ترین آن‌ها به صرفه‌جویی در زمان و کاهش چشم‌گیر هزینه‌ها اشاره کرد. در صورتی که نیاز دارید محل چاه را جهت اتصال لوله فاضلاب منزلتان به لوله فاضلاب شهری یا رفع برخی مشکلات مانند پر شدن چاه پیدا کنید پیدا کردن محل چاه فاضلاب را به کارشناسان ما بسپارید.

دو روش تشخیص محل چاه
پیدا کردن حفر چاه جدید به دو صورت سنتی و مدرن انجام می‌شود به گونه‌ای که در روش سنتی از هیچ وسیله‌ای برای شناسایی محل چاه استفاده نمی‌شود اما در روش مدرن از دستگاه‌های پیشرفته‌ای که به دستگاه‌های چاه یابی مشهور هستند برای شناسایی درب چاه استفاده می‌ کنند. به عنوان مثال در صورتی که لوکیشن چاه مشخص نباشد و نتوان از روش‌های سنتی برای تشخیص محل چاه استفاده کرد از دستگاه‌های پیشرفته چاه یاب استفاده می‌شود. ادامه این مطلب را دنبال کنید تا شما را با انواع روش‌های سنتی و مدرن برای پیدا کردن محل چاه و شناسایی درب آن آشنا کنیم.

شناسایی چاه به روش سنتی
در بخش‌های مختلف کشور بسته به نوع بافت شهر یا روستا ممکن است به جای لوله کشی فاضلاب، چاه فاضلاب داشته باشید که در اثر پر شدن چاه فاضلاب یا مسائل و مشکلات دیگر نیاز باشد که درب چاه را پیدا کنید. مطمئنا تشخیص محل چاه در زیر کف ساختمان و حیاط برای شما کار آسانی نخواهد بود به همین دلیل بهتر است که به متخصصان فعال در پیدا کردن محل چاه فاضلاب مراجعه کنید تا بدون اینکه آسیب زیادی به کف ساختمان و حیاط شما وارد شود درب چاه فاضلاب را پیدا کنید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم تشخیص درب چاه آب و فاضلاب به دو صورت سنتی و مدرن انجام می شود. در روش صورت سنتی سرویس‌کار به دنبال چند ویژگی در هنگام ساخت خانه می گردد که معماران در قدیم از آن استفاده می کردند. در گذشته معماران برای اینکه محل دقیق چاه مشخص باشد، در نقطه ای که چاه قرار دارد موزاییک‌ها را با رنگ متفاوتی نسبت به سایر موازییک‌ها می‌چیدند. از این‌ رو یکی از روش‌های سنتی برای تشخیص درب چاه توجه به موزاییک‌هایی است که از رنگ متفاوتی نسبت به سایر موازییک‌ها برخوردار هستند. البته بیشتر در خانه‌های کهنه‌ساز می‌توان چنین چیزی را مشاهده کرد چرا که این روش توسط معماران قدیمی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

در روش دوم در صورتی که چاه به صورت اصولی حفر شده باشد از دیوارهای اطراف حدود 3 متر فاصله دارد. از این‌ رو می‌توان از هر دیوار 3 متر به سمت جلو حرکت کرد تا بتوان محل چاه را پیدا کرد. در واقع از این روش به عنوان یکی دیگر از روش‌های سنتی برای شناسایی درب چاه استفاده می‌شود. در آخر سرویسکار توالت با تکیه به این گزینه ها اقدام به کندن کف می کند تا بتواند چاه را جهت رفع مشکل پیدا کند. چه بسا ممکن است در هنگام ساخت خانه معمار به این نکات توجه نکرده باشد و مجبور بشود جهت پیدا کردن محل چاه کل کف را خراب کند که این بدترین صحنه است و مطمئنا شما نمی خواهید با آن روبه رو شوید.

تشخیص محل چاه با دستگاه
گاهی‌ اوقات با استفاده از روش‌های سنتی نمی‌توان درب چاه را پیدا کرد و عملیات لوله بازکنی را انجام داد، از این‌ رو بهتر است برای صرفه‌جویی در زمان و کاهش هزینه‌های ناشی از کندن نقاط بسیار زیاد از روش‌های مدرن یعنی استفاده از دستگاه چاه یاب برای پیدا کردن سریع‌تر محل چاه استفاده کرد. این دستگاه ها با قابلیتی که دارند می توانند عملیات پیدا کردن محل چاه را انجام داده و نقطه دقیقی از کف که چاه در زیر آن قرار دارد را مشخص کند و شما می توانید بدون هیچ‌گونه تخریب اضافی با یافتن درب چاه اقدام به کندن کف حیاط یا منزل کنید تا پس از پیدا کردن محل چاه عملیات لوله بازکنی و یا تخلیه چاه هر چه سریع تر انجام شود.

ردیابی دقیق درب چاه
پیدا کردن محل چاه و شناسایی دقیق درب آن مهم ترین توقعی است که یک مشتری از شرکت های لوله بازکنی دارد تا در کنار صرفه جویی در زمان و هزینه در جهت شناسایی درب چاه بتواند در زمینه تخریب و تعمیر کف حداقل ضرر را متحمل شود چرا که اگر سرویس‌کارانی که در منزل شما به دنبال درب چاه می‌گردند نتوانند به صورت دقیق درب چاه را پیدا کنند در نتیجه شما با نقاط کنده شده زیادی روبرو خواهید شد که تنها هزینه بسیار زیادی را بر روی دست شما می گذارند و علاوه‌ بر این وقت زیادی را نیز از شما تلف می کنند.

سه شنبه 03 فروردین 1400 - 18:21
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ